Nyheterna från IsaDora innehåller något av mina favoritprodukter, highlighters! Strobing Face Glow består av 5 produkter plus en borste.

Face Sculptor Strobing – 20 Cool Glow & 21 Warm Glow, 199 SEK
Ett highlightingpuder i tre harmoniserade nyanser som ger en skir och naturlig look som kan användas var för sig eller tillsammans.

Strobing Fluid Highlighter – 80 Cool Glow & 81 Warm Glow, 159SEK
En flytande highlighter för ett fräscht glow, en fjäderlätt textur som ger lyster och vitalitet till glåmig hy.

I kollektionen ingår också
– Strobing Highlight Stick (129SEK), ett krämigt highlighting-stick för ett mjukt och silkeslent glow.
– Face Sculptor Brush (129 SEK), en snedställd borste som är perfekt till applicering av bronzer, rouge och highlighter.

Jag gjorde ju en look med några av produkterna i måndags och jag ä-ä-älskar dem. De blir så fina på huden! Vill man ha ett lite skirare resultat kan man använda en av produkterna eller om man är som mig och vill ”shine-bright-like-a-diamond” i hela ansiktet så gillar jag att använda den flytande highlightern under puderhighlightern. Bra produkter till bra priser.